41 350 10 59; kom. 608 296 467          biuro@sebastian.travel.pl          ul. Armii Krajowej 7, Kazimierza Wielka          Pon. – Pt. 9:00 – 16:00

CZARNOLAS NAŁĘCZÓW KAZIMIERZ DOLNY

OFERTA WYCIECZKI JEDNODNIOWEJ

 

Wyjazd w godzinach wczesnoporannych.

Przejazd do Czarnolasu:
Wycieczkę rozpoczyna wizyta w malowniczym Czarnolesie gdzie zwiedzimy Muzeum Jana Kochanowskiego. To niezwykłe miejsce pozwala zanurzyć się w świat twórczości jednego z największych polskich poetów renesansu. Następnie spacer po parku, gdzie znajduje się symboliczny sarkofag Urszulki, ukochanej córki poety, ustawiony w miejscu słynnej lipy.

Przejazd do Nałęczowa i spotkanie z przewodnikiem. Zwiedzanie Parku Zdrojowego z przepięknym Pałacem Małachowskich oraz licznymi zabytkowymi obiektami uzdrowiskowymi, takimi jak stare łazienki, Dom Grecki, Willa Angielska, Sanatorium nr 1 „Książę Józef”, a także palmiarni z pijalnią Nałęczowianki oraz zobaczenie zabytkowej zabudowy willowej z przełomu XIX i XX wieku oraz drewnianego kościoła w stylu zakopiańskim.

Obiad dwudaniowy w restauracji.

Przejazd do Kazimierza Dolnego:
Kolejnym punktem programu będzie Kazimierz Dolny, perła polskiego renesansu. Zwiedzanie rozpoczyna wizyta na Górze Trzech Krzyży, skąd rozciąga się wspaniały widok na miasto i dolinę Wisły. Następnie przejście do ruin zamku z XIV wieku oraz baszty z XIII wieku, które przypominają o bogatej historii tego miejsca. Zwiedzanie kościoła farnego, uznawanego za perełkę architektury gotycko-renesansowej, z bogatym wyposażeniem i najstarszymi organami w Polsce. Następnie przejście na Mały Rynek, centrum dawnej dzielnicy żydowskiej z jatkami i synagogą, oraz kościołem i klasztorem franciszkańskim. Spacer kończy się na Dużym Rynku i ulicy Senatorskiej, gdzie podziwiać można renesansowe kamienice z XVII wieku.

Wyjazd w drogę powrotną i zakończenie wycieczki w godzinach wieczornych.

 

Cena wycieczki: ustalana indywidualnie według zamówienia.