41 350 10 59; kom. 608 296 467          biuro@sebastian.travel.pl          ul. Armii Krajowej 7, Kazimierza Wielka          Pon. – Pt. 9:00 – 16:00

Paryż 5 – 10 października

Magia Paryża

5-10 października 2023

Wycieczka sześciodniowa

P R O G R A M: 

 

1 Dzień /2 Dzień

– wieczorny wyjazd 5 października, przejazd  przez Niemcy do Francji, czas na obiad we własnym zakresie, przyjazd do Paryża, zakwaterowanie w hotelu, nocleg

3 Dzień,

– Śniadanie w hotelu. Po śniadaniu przejazd do centrum miasta.

Podczas zwiedzania poruszamy się metrem.

Zwiedzanie zaczniemy od historycznej części Paryża. Na początek najstarsza jego część: wyspa Cite z katedrą Notre Dame, wyspa Świętego Ludwika, czyli wyspa polskiej emigracji.

Następnie czas na spacer po Dzielnicy Łacińskiej, gdzie zobaczymy Sorbonę, Panteon, kościół z relikwiami Patronki Miasta, Św. Genowefy.

Odpoczniemy w Ogrodzie Luksemburskim, w którym znajduje się piękny Pałac wybudowany z rozkazu królowej, Marii Medycejskiej, obecnie siedziba Senatu.

Czas wolny na zakupy, posiłek oraz indywidualne spacery nad Sekwaną.

Kolację zjemy w dzielnicy Les Halles, której serce stanowi Ratusz Miejski, Centrum Pompidou, liczne knajpki, kolorowe sklepy i place.

Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie. Nocleg.

4 Dzień

– Śniadanie.

Dzień zaczniemy od spaceru po Polach Elizejskich z Łukiem Triumfalnym w tle. Będzie tu również czas na kawę oraz indywidualne spacery. Następnie zobaczymy Grand Palais, Petite Palais wybudowane na Wystawę Światową 1900 roku, Most Aleksandra III, Plac Concorde, na którym w czasach Rewolucji stała gilotyna.  Spacer po Ogrodach Tuileries, należącymi do Luwru, do którego przylega słynna szklana piramida. Kolejno udamy się w kierunku Wielkich Bulwarów, gdzie zobaczymy Plac Vendôme z hotelem Ritz oraz ostatnim mieszkaniem Chopina, Operę zwaną również Pałacem Garniera.

Następnie zapraszamy do Muzeum Perfum, gdzie poznamy historię najsłynniejszych zapachów oraz będziemy mogli kupić te, które przypadną nam do gustu.

Obiadokolacja a po niej rejs statkiem po Sekwanie. Podczas rejsu przepłyniemy obok wszystkich najważniejszych zabytków miasta i pod 35 mostami.

Powrót do hotelu. Nocleg

5 Dzień

– Śniadanie.

Dzień zaczniemy w wielkim stylu, bo z wysokości 300 metrów.

Po śniadaniu wykwaterowanie i przejazd na Trocadero, skąd będziemy mieć piękny widok na Wieżę Eiffla. Podejdziemy pod Wieżę, gdzie będzie możliwość wjechania na drugi lub trzeci poziom i podziwiania dachów Paryża.

Przejazd metrem na Montmarte, najbardziej romantyczne miejsce Paryża. Poznamy dwa oblicza tej dzielnicy: Montmartre górny i dolny. Dolny, czyli Plac Pigalle, Place Blanche ze słynnym kabaretem Moulin Rouge, Place Clichy. Następnie ulicą Lepic, na której mieszkał przez 2 lata Van Gogh i wielu innych znanych artystów przejdziemy na wzgórze, które od zawsze przyciągało utalentowane dusze.  Zobaczymy Place du Tertre, Bazylikę Sacre Coeur. Będziemy podziwiać piękną panoramę miasta z najwyższego, naturalnego wzniesienia Paryża.

Czas wolny na zakupy oraz podziwianie panoramy Paryża.

Kolacja pożegnalna w restauracji na Montmartrze z winem (karafka 250ml na osobę).  Wyjazd do Polski w godzinach późnowieczornych.

6 Dzień

– Przyjazd do Polski w godzinach popołudniowych. Pożegnanie. Zakończenie wycieczki.

 

 

Cena 1940 zł/os

– transport, ubezpieczenie, usługa przewodnika, opieka pilota,3 x  nocleg,

 3 x śniadanie , 3 x obiadokolacja, opłaty Na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy, podatek hotelowy

Cena nie zawiera :

– zestawów słuchawkowych i biletów na metro – 34 euro

– wjazd na Wieżę Eiffla , 2 poziom 18,5 euro, 3 poziom 28,50 euro

– rejs statkiem po Sekwanie 19 euro

– wejście do Luwru z przewodnikiem – 31 euro