41 350 10 59          biuro@sebastian.travel.pl          ul. Armi Krajowej 7, Kazimierza Wielka          Pondz. – Piątek od 9:00 – 16:00

WYCIECZKA DO RZYMU

Biuro Podróży Sebastian

WYCIECZKA DO RZYMU

TERMIN: 25.04-02.05.2019

Dzień 1 po południu 16.00

Wyjazd z Polski. Przejazd nocny przez Czechy i Austrię. Po drodze planowane są krótkie postoje. (Trasa ok. 1150 km).

Dzień 2

W godzinach porannych przyjazd do Wenecji na parking Punta Sabbioni, a następnie rejs statkiem turystyczną na Plac św. Marka. Spacer po dzielnicy San Marco, która skupia najważniejsze zabytki miasta: Bazylikę św. Marka, Pałac Dożów i Wieżę Dzwonniczą – najwyższą budowlę w mieście. Zwiedzanie zakończymy przy słynnym Moście Rialto. Następnie czas wolny (możliwość rejsu gondolami po kanałach weneckich we własnym zakresie). Późnym popołudniem przejazd do hotelu w okolice Rimini (obiadokolacja). (Trasa ok. 350 km).

Dzień 3

Po śniadaniu przejazd do San Marino. Spacer krętymi i stromymi uliczkami, Podziwianie malowniczych domów i placów, urzekających swym średniowiecznym stylem. Dotarcie na szczyt góry. Na trzech jej szczytach znajdują się tzw. Trzy Wieże. Są to trzy zamki połączone ze sobą murami obronnymi. La Rocca o Guaita – pierwsza i najbardziej okazała wieża. Została zbudowana bez fundamentów bezpośrednio na skale w IX w. La Cesta o Fratta – druga środkowa wieża, w której mieści się muzeum starej broni. La Rocca Montale – trzecia wieża. Miała być ważną twierdzą. Nie ukończono jej budowy, ponieważ nie było już takiej konieczności. Czas wolny. Po zejściu poniżej znajdują się liczne sklepy z alkoholem i perfumami – chyba największa „atrakcja” turystów. Degustacja wina z możliwością zakupu. Po południu wyjazd słynną trasą ADRIATICA do nadmorskiej dzielnicy Rzymu –Ostia (obiadokolacja). (Trasa ok. 450 km)

Dzień 4

Po śniadaniu przejazd kolejką do Watykanu. Zwiedzanie Muzeów Watykańskich (jednego z największych zbiorów sztuki na świecie z eksponatami od antyku po wiek dwudziesty) oraz Kaplicy Sykstyńskiej ze słynnymi freskami Michała Anioła. Anioł Pański z ojcem św. Franciszkiem Następnie wizyta w Bazylice św. Piotra, gdzie szczególnej uwadze polecamy Pietę Michała Anioła – wspaniały baldachim wykonany przez Berniniego, posąg św. Piotra jak również wizytę przy grobie św. Jana Pawła II.( msza przy grobie)?? Czas wolny. Powrót kolejką do hotelu. (obiadokolacja)

Dzień 5

Po śniadaniu przejazd do Rzymu kolejką. W tym dniu zapraszamy na wyjątkowy spacer po Rzymie. Odwiedzimy część barokową: Plac Navona, Plac Hiszpański z fontanną Barcaccia w kształcie łodzi, Schody Hiszpańskie z kaskadą balustrad i balkonów oraz słynną Fontanną di Trevi. W dalszej części dnia zobaczymy zabytki antyczne – przejdziemy śladami starożytnych Rzymian przez Panteon, Kapitol, Forum Romanum, Koloseum (podziwiane z zewnątrz), kończąc spacer przy Łuku Konstantyna. Na zakończenie dnia proponujemy wieczór włoski w stylowej restauracji. Późnym wieczorem przejazd do hotelu dzielnica Rzymu Ostia (w tym dniu nie ma już obiadokolacji w hotelu).

Ta obiadokolacja może być w Osti tylko w jakiejś restauracji

Dzień 6

Po śniadaniu. Plażowanie czas do dyspozycji wycieczkowiczów. Samodzielne zwiedzanie Ostii. Dla chętnych samodzielny przejazd kolejką do Rzymu. (obiadokolacja)

Dzień 7

Po wczesnym śniadaniu wykwaterowanie, dojazd i zwiedzanie Pizy, urokliwego miasta przeżywającego swój rozkwit w średniowieczu. W programie zwiedzanie Campo dei Miracoli (czyli Pola Cudów) z katedrą o przepięknej wielopoziomowej fasadzie, koliste Baptysterium oraz słynna Krzywa Wieża, czyli dawna katedralna dzwonnica, budowana prawie przez 200 lat (podziwiana z zewnątrz). Przejazd do hotelu w okolicach Udine ( późna obiadokolacja). (Trasa ok. 350 km + 450km).

Dzień 8

Po śniadaniu przejazd do Wiednia. Zwiedzanie- Pałac Schönbrunn, co jeszcze proponujesz. W godzinach popołudniowych wyjazd do domu. (Trasa ok. 500km + 600km). Przyjazd do Polski w godzinach rannych.

Uwagi do programu

Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu. Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych, centrach historycznych i innych obiektach turystycznych. Przewodnik wynajęty na miejscu. Z uwagi na przepisy dotyczące ruchu turystycznego w Rzymie przy zwiedzaniu konieczne będzie korzystanie ze środków komunikacji miejskiej. Podczas pobytu w Ostii możliwość skorzystania z kąpieli morskich (plażowanie).

Przewodnik – Wenecja, Rzym , Watykan, Wiedeń

Pilotka oprowadza po Pizie i San Marino

Cena od osoby: 1800 zł + 100 € (bilety wstępów + przewodnicy)

W cenie: transport autokarem klasy LUX, opłaty drogowe i parkingowe, ubezpieczenie, opieka pilota, 6 x nocleg, 6 x śniadanie, 6 x obiadokolacja